Wysoka jakość tarcicy konstrukcyjnej dla wymagających producentów konstrukcji drewnianych

Sodra Polska jako jedyne przedstawicielstwo SÖDRA WOOD z dumą oferuje i dostarcza szwedzką tarcicę na rynek polski. Główne branże, które cieszą się współpracą z Sodra Polska, należą do sektorów budowlanego, produkcji mebli i stelaży czy programu ogrodowego.

2018-12-18 10:51:51

SÖDRA jest ogromnym koncernem przemysłu drzewnego z długoletnią tradycją – 51 tysięcy właścicieli szwedzkich lasów dołączyło do Grupy SÖDRA. Łącznie koncern ma 2,5 miliona hektarów lasów wyłącznie pod produkcję tarcicy i celulozy. Roczna produkcja tarcicy sięga w tych lasach 2 milionów m3 rocznie, z czego 70% to tarcica przeznaczona na eksport. Szwedzki producent zarządza siedmioma czynnymi tartakami (Väro, Mönsteras, Långasjö, Kisa, Orrefors, Unnefors, Hamina).

SÖDRA to producent tarcicy świerkowej i sosnowej w różnych klasach – zarówno wytrzymałościowych, jak i jakościowych. Drewno konstrukcyjne świerkowe produkcji SÖDRA charakteryzuje się doskonałą wytrzymałością i dopasowuje się idealnie do wymagań producentów konstrukcji drewnianych. Z kolei sosna jest idealnym surowcem nie tylko dla sektora stolarskiego, ale także dla producentów opakowań lub produktów impregnowanych.

Oferowane przez SÖDRA drewno to gwarancja stałego poziomu bardzo istotnych czynników: wymiaru, wilgotności, jakości i wytrzymałości. To właśnie dzięki nim tarcica konstrukcyjna zdobywa coraz szersze uznanie u polskich producentów. SÖDRA dostarcza klientom między innymi listwy podłogowe, wysokowytrzymałościowe drewno, produkty ryflowane, deski profilowane oraz drewno impregnowane.

Aż 70% produkcji obejmuje wysokojakościowe drewno konstrukcyjne. Tarcica konstrukcyjna produkowana jest w zakresie konkretnych długości i wymiarów. Szwedzki lider konsekwentnie utrzymuje jakość produktu zgodnie z wymaganiami klienta.

Szwedzka tarcica jest sortowana według sześciu klas jakościowych: I, II, III, IV, O/S i VII (najniższa klasa, tak zwany reject, w której dopuszczalne są wszelkie wady).

Drewno szwedzkich klas jakościowych VI oraz VII to także bestseller na polskim rynku. Sodra Polska jako jedyny polski przedstawiciel SÖDRA WOOD miesięcznie realizuje zamówienia na kilka tysięcy m3 drewna i wielkość ta stopniowo wzrasta. Producenci opakowań czy realizatorzy programu ogrodowego, zaczynając współpracę z Sodra Polska, już po pierwszej dostawie i przetestowaniu dostarczonego towaru składają regularnie kolejne zamówienia.

Na początku listopada 2018 roku pracownicy Sodra Polska mieli przyjemność odwiedzić dwa zakłady SÖDRA: Mönsteras i Långasjö, których roczna produkcja wynosi około 360 tysięcy m3. Warto zaznaczyć, że skala produkcji w każdym z tartaków Grupy SÖDRA z czasem będzie się zwiększać, zaspokajając tym samym światowy popyt na tarcicę sosnową i świerkową. Doskonała technologia oraz doświadczeni pracownicy koncernu drzewnego SÖDRA w zaskakującym tempie realizują pełnopojazdowe dostawy w bardzo krótkim czasie. Nie bez powodu SÖDRA okrzyknięta została jednym z liderów wśród producentów tarcicy na świecie.

W zakładach panuje doskonała harmonia, precyzja i dbałość o detale. Każdy produkt ma certyfikat FSC Mix Credit oraz FSC Controlled Wood, na co szczególną uwagę zwracają polscy odbiorcy.  

Cel SÖDRA to ciągły rozwój oraz zwiększanie zyskowności, konkurencyjności i innowacyjności, z silniejszą pozycją na rynku globalnym do 2020 roku. Sukces SÖDRA zbudowany jest na długoterminowych korzyściach i silnej pozycji finansowej, co umożliwia rozwój biznesu na dużą skalę.

ZNAJDŹ NAS: