System STEICO – zdrowo i ekologicznie

Materiały budowlane STEICO, zachowując naturalne właściwości drewna, wyróżniają się doskonałymi parametrami technicznymi. Opracowany przez bawarską firmę system budowlany pozwala projektować i realizować budynki ekologiczne w standardzie energooszczędnym, niskoenergetycznym, pasywnym, zeroenergetycznym, a nawet plus energetycznym.

2018-10-22 15:27:04

Rozwój nowoczesnego budownictwa pociąga za sobą nieustanny wzrost zapotrzebowania zarówno na materiały izolacyjne, jak i na nowsze oraz efektywniejsze rozwiązania konstrukcyjne. Chcemy budować szybciej i sprawniej, ale jednocześnie z poszanowaniem zasad ekologii i z troską o komfort przyszłych użytkowników. Dlaczego ma to tak ogromne znaczenie? Ponieważ aż 80% naszego życia spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach! Budynki o konstrukcji drewnianej i drewnopochodnej wypełnionej izolacją z drewna, realizowane zgodnie z zasadami naturalnego systemu budowlanego opracowanego przez firmę STEICO, są optymalnym rozwiązaniem wymyślonym przez człowieka, który chce żyć komfortowo, chroniąc jednocześnie środowisko naturalne. Dzięki niesamowitym właściwościom fizycznym materiały termoizolacyjne z włókien drzewnych, produkowane przez firmę STEICO w całości z polskich surowców, są klasyfikowane jako najbardziej zbliżone do światowego ideału izolacji.

Zintegrowany system budowlany

Grupa STEICO zajmuje się rozwojem, produkcją i sprzedażą przyjaznych dla środowiska materiałów budowlanych z surowców odnawialnych. Jest dostawcą systemów rozwiązań dla ekologicznego budownictwa drewnianego i jako jedyny producent oferuje zintegrowany system budownictwa drewnianego, w którym materiały izolacyjne i konstrukcyjne elementy budowlane wzajemnie się uzupełniają. Naturalny system budowlany STEICO łączy w sobie innowacyjne drewniane konstrukcje nośne z forniru klejonego warstwowo i belek dwuteowych z ekologicznymi materiałami izolacyjnymi.

W ofercie STEICO znajdziemy elastyczne i stabilne materiały termoizolacyjne z włókien drzewnych, złożone systemy izolacji cieplnej ścian zewnętrznych (ETISC), płyty termoizolacyjne, termoizolację wdmuchiwaną z włókien drzewnych i celulozy oraz system produktów uszczelniających. Niezwykle wytrzymałe i zarazem lekkie belki dwuteowe i fornir klejony warstwowo stanowią elementy konstrukcyjne. Ponadto STEICO produkuje płyty twarde pilśniowe (hard boards).

Źródło: FuturaDom Sp. z o.o.

Bezpieczne i komfortowe domy

Produkty STEICO z sukcesem znajdują zastosowanie w nowym budownictwie oraz przy renowacji dachów, ścian, stropów, posadzek i fasad. Umożliwiają budowę trwałych, bezpiecznych i zdrowych budynków o szczególnie wysokim komforcie i zdrowym klimacie mieszkania. Produkty STEICO niezawodnie chronią przed zimnem, upałem i hałasem oraz trwale polepszają efektywność energetyczną budynków. Produkty STEICO są otwarte dyfuzyjnie.

Szeroka gama produktów STEICO pozwala na budowę domu na wiele sposobów. Domy w systemie STEICO mogą powstawać bowiem bezpośrednio na placu budowy lub być prefabrykowane w halach produkcyjnych w formie gotowych paneli ściennych, stropowych i dachowych czy całych modułów (tzw. budownictwo modułowe). W wypadku prefabrykacji na plac budowy dostarczane są gotowe elementy – moduły budynku, dzięki czemu montaż całego domu jest o wiele krótszy niż metodą tradycyjną.

Potencjał produkcyjny w Polsce

Bawarska firma STEICO, której główna siedziba mieści się w Monachium, już od 1998 roku związała się z Polską przez zakłady produkcji płyt drewnopochodnych w Czarnkowie (Wielkopolska) oraz Czarnej Wodzie (Pomorze). Wraz z fabryką w Casteljaloux (Francja) Grupa STEICO dysponuje największym zapleczem produkcyjnym w Europie i należy do tysiąca najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw na świecie.

ZNAJDŹ NAS: