Wood&Design 1(4)/2019

2019-02-25 11:51:01
Zostaw swój adres e-mail i uzyskaj bezpłatny dostęp do tego wydania magazynu Wood & Design w wersji online.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

SUSBKRYBUJ

Powrót wiosny, powrót natury

Żyjemy w czasach, w których człowiek coraz powszechniej i głębiej od­czuwa potrzebę powrotu do natury. Odpowiedzią na to ma być nowe podejście do projektowania otaczającej nas przestrzeni i przedmiotów – biophilic design wykorzystujący elementy przyrody i procesy nią rządzą­ce w architekturze i wzornictwie. Jako nasi Czytelnicy związani z branżą drzewną, zawodowi stolarze, pasjonaci czy architekci wnętrz rozmiłowani w drewnie, mają Państwo niewątpliwą przyjemność codziennego obco­wania z tym naturalnym, ciepłym i kojącym materiałem, przedmiotem łą­czącej nas pasji i jednym z najważniejszych surowców w stylu biophilic. Na Państwu też spoczywa zadanie, by naturę przybliżać w codziennej prze­strzeni innych ludzi. Serdecznie polecamy artykuł Piotra Majewskiego (s. 28), z którego można dowiedzieć się, jak inspirować się przyrodą we własnej, twórczej pracy. Żywym przykładem tego, jak idee biophilic designu można wcielać w autorskie projekty, są prace Macieja Szczepańskiego, twórcy bi­żuterii i akcesoriów (s. 44), oraz Tomasza Berowskiego, który w swoim tekście pokazuje, jak zrobić stół inspirowany surowym wyglądem drewna (s. 4).  Tęsknota za pięknem natury objawia się także w naszym wyczekiwaniu na zbliżającą się wiosnę. By cieszyć się jej urodą, warto zadbać o otaczającą nas przestrzeń działek i przydomowych terenów zielonych. Jakub Janu­szewicz w swoim artykule wskazuje, jak przygotować taras drewniany na nadchodzący sezon (s. 12), a Marcin Obijalski radzi, jak zaplanować budowę drewnianej wiaty (s. 20).  Czekając na odradzającą się przyrodę, warto również zwrócić się w stronę tego, co wiekowe i niezmienne – luksusowych i pracochłonnych technik zdobienia drewnianych mebli. Metody markieterii, intarsji (s. 8) i polituro­wania (s. 48) zostały opisane w inspirujący sposób przez Panie Agnieszkę Kowalczyk i Klementynę Kozyrę.

 

Chcielibyśmy też przy okazji podziękować za coraz większe zaufanie i za­interesowanie, jakim darzycie czasopismo „Wood&Design”. Z ogromną ra­dością i wzruszeniem obserwowaliśmy każde nowe polubienie na naszej stronie facebookowej, a w ostatnim czasie przybyło ich niemal tysiąc – przekłada się to oczywiście na rosnące zainteresowanie wydaniem papie­rowym. Dzięki rozmowom z Państwem zmieniamy się – wychodzimy do handmade’u, planujemy organizacje imprez, coraz lepiej rozumiemy po­trzeby naszych Partnerów i Czytelników.

Każde nasze wydanie tworzymy z myślą o Was.

Życzymy przyjemnej lektury!

Redakcja „Wood&Design”

                                       Aleksandra Nieścioruk i Szymon Chossa

 

 

ZNAJDŹ NAS: