Wood&Design 1(1)/2018

2018-08-13 14:13:50
Zostaw swój adres e-mail i uzyskaj bezpłatny dostęp do tego wydania magazynu Wood & Design w wersji online.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska spółka z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań (dalej: My). Będziemy przetwarzać powyższe dane w celach marketingowych. Przysługuje Ci prawo do cofnięcia zgody na komunikację z naszej strony w każdym czasie. Możesz to łatwo uczynić, dzwoniąc na 61 66 55 800 lub poprzez przesłanie maila na adres: bok@forum-media.pl.

Zgadzam się na kontakt ze strony wydawnictwa Forum Media Polska sp. z o.o. drogą elektroniczną i telefoniczną w celach marketingowych, w szczególności w celu przedstawiania sprofilowanej oferty produktów i usług wydawnictwa lub jego partnerów.

SUSBKRYBUJ

 

Z ogromną przyjemnością i nieukrywaną satysfakcją oddajemy w Państwa ręce pierwsze wydanie czasopisma Wood&Design – stworzonego specjalnie z myślą o pasjonatach drewna. Wraz z pierwszym numerem odważnie wkraczamy w świat rzemiosła, jakim jest stolarstwo i snycerstwo. Zachęcam do przeczytania wywiadu z Bartłomiejem Jóskowskim – właścicielem Pracowni Rzeźbiarskiej MebS, z którego dowiecie się Państwo z czym wiąże się zawód snycerza (s. 4). Warto też zapoznać się z artykułami, które dotyczą renowacji drewnianej elewacji (s. 12) czy wyboru najlepszego materiału na taras (s. 19).

Drewno w różnej postaci towarzyszy codziennie każdemu z nas. Jest to materiał, który dzięki swej naturalnej postaci wprowadza do wnętrz wyjątkowo ciepłą i domową atmosferę. Dlatego jest on tak chętnie wybierany nie tylko do wykańczania wnętrz, ale i do wszelkiego rodzaju dekoracji. Boazeria to symbol złego gustu? Już nie! Karolina Drogoszcz z Pracowni Architektury Wnętrz i Ogrodów Mango Studio udowadnia, że drewniane panele świetnie sprawdzają się jako ozdoba ścian i mogą być synonimem luksusu (s. 28)!

Chęć wprowadzenia drewnianych elementów do naszego wnętrza nie zawsze musi oznaczać kupno nowych mebli czy dekoracji. Wkraczamy bowiem w erę stylu wabi-sabi (s. 34)! Jest to styl, w którym króluje prostota i piękno wynikające z upływającego czasu. Przecież każdy z nas ma w domu stare zapomniane krzesło, w które można tchnąć nowe życie.

A więc za co kochamy drewno? Nie tylko za jego wyjątkowy, naturalny charakter. Również za to, że – jeśli wybierzemy je z rozwagą i odpowiednio o nie zadbamy – będzie nam towarzyszyć przez wiele lat, a nawet przez kilka pokoleń. Jeśli jeszcze Państwa nie przekonałam, że warto zainwestować w drewno – zapraszam na s. 46, gdzie Monika i Adam Bronikowscy, właściciele pracowni HOLA Design przedstawiają Pięć powodów, dla których warto wprowadzić drewno do swojego domu.

 

Życzę interesującej lektury!

Anna Zięba

Redaktor naczelna

Wood&Design

ZNAJDŹ NAS: