Wzorowe spotkania na wiosnę. Relacja z Targów Wzory na Wiosnę 2019.

Weekend przed majówką spędzony na targach WZORY był dla wszystkich odwiedzających idealnym wstępem do cieszenia się pięknem wiosny. W Domu Towarowym Braci Jabłkowskich zgromadzili się  tłumnie miłośnicy designu, projektanci i rzemieślnicy. 

2019-05-09 12:22:49

Jako patron medialny z przyjemnością odwiedziliśmy targi i porozmawialiśmy z wystawcami o ich wyjątkowych pracach. Dyskutując z nimi o obecności drewna we wnętrzach czy jego wykorzystaniu w galanterii wszyscy jednogłośnie stwierdzali, że to materiał nie tylko ciepły i naturalny, ale też bardzo trwały, co działa na korzyść jakości wykonanych z niego przedmiotów.  Wobec dominującego we współczesnych aranżacjach wnętrz stosowania zamienników i tworzyw sztucznych naśladujących drewno postulowali, by edukować w kwestii atutów naturalnego materiału.

Rzeczy wykonane  z drewna trzeba otaczać miłością – konserwować i pielęgnować. Z całą pewnością inwestycja w drewno opłaci się nabywcom. Anna Henschke z HS studio podkreślała, że wykonywane przez nią renowacje doskonałego designu vintage są możliwe dlatego, że w dużej mierze pracuje z przedmiotami  wykonanymi z drewna. Z tego powodu warto  inwestować nie tylko w vintage, ale też w nowe projekty wykonane z tego surowca – zakup zostanie z nami na długo.  

Targi designu to bardzo potrzebne wydarzenia – dzięki nim wystawcy i nabywcy mają przede wszystkim okazję do wymiany handlowej, jednak takie inicjatywy są również czymś więcej– niepowtarzalną okazją do edukacji konsumentów w kwestii jakości, która na Targach była wszechobecna.

Drewno to materiał bardzo uniwersalny. Podczas wydarzenia oglądaliśmy artykuły piśmiennicze, naczynia, akcesoria kuchenne, meble nowe i vintage, biżuterię, dekoracje, a nawet świece, które wykonano z częściowym wykorzystaniem tego materiału. Nie sposób jednak pominąć prezentowanych projektów z innych dziedzin – w Domu Braci Jabłkowskich odnaleźć można było ceramikę, tekstylia, papeterię, naturalne kosmetyki. Wszyscy wystawcy proponowali wiele ciekawych rozwiązań, w których jakość i funkcjonalność szły w parze z pięknem prezentowanych wyrobów.

Targi dostarczyły wiele cennych doświadczeń zwiedzającym i wystawcom. Jednym z nich była możliwość spotkania i rozmowy, za którą dziękujemy wszystkim projektantom.

HS Studio, Nudo Design, WoodWriter, Diego Totti, Natura Rzeczy, SKOS, Zisou, Urban Nature, Drewnem Pisane

ZNAJDŹ NAS: