Technologia postforming prosto z polskiej fabryki

Biuro Styl jest producentem blatów kuchennych, parapetów wewnętrznych, płyt dekoracyjnych oraz frontów meblowych wykonanych w technologii postforming. Firmę wyróżnia nowoczesne wzornictwo i dbałość o detale.

2018-07-27 16:01:35

Buro Styl lubi wyzwania, dlatego realizuje trudne, specjalistyczne projekty. Firmę cechuje indywidualne podejście do każdego klienta i dbałość o to, aby blaty kuchenne, parapety i inne elementy wnętrza u każdego klienta były wyjątkowe i stworzone specjalnie dla niego. Uzupełnieniem oferty jest szeroka gama produktów z litego drewna oraz specjalistyczne sklejki i płyty meblarskie.

Blaty kuchenne

W ofercie firmy Biuro Styl można znaleźć blaty laminowane, kompaktowe, blaty fenix i blaty premium.  Blaty laminowane produkowane są w technologii postforming. Ich głównym atutem jest szeroka kolorystyka (140 dekorów), atrakcyjne wzornictwo i trwałość produktu. Dekoracyjna warstwa zewnętrzna zapewnia odporność na ścieranie, uderzenia i odbarwienia. Najczęstsze zastosowanie blatów laminowanych to blaty kuchenne, lady, biurka, inne powierzchnie robocze: w hotelach, barach, restauracjach.

Blaty premium to unikalne połączenie naturalnych komponentów, gwarantujące wyjątkowe walory estetyczne. Warstwa wierzchnia i krawędzie blatu wykonane są z naturalnych lameli dębowych, a materiał bazowy stanowi płyta wiórowa. Blat dębowy premium jest objęty certyfikatem FSC.

Blaty fenix to innowacyjny materiał stosowany do aranżacji wnętrz. Idealnie nadaje się do produkcji blatów kuchennych i paneli dekoracyjnych. Zewnętrzna część FENIX NTM® wytwarzana jest za pomocą nanotechnologii i charakteryzuje się bardzo matową, delikatną w dotyku powierzchnią, na której nie pozostają ślady palców. FENIX NTM® można poddać obróbce termicznej w celu usunięcia mikrozarysowań.

Panele dekoracyjne

Panele na bazie płyty wiórowej pokryte są dowolnym laminatem jednostronnie lub dwustronnie – w zależności od przeznaczenia. Jest to produkt, który prosto i efektownie pomoże odmienić wnętrze. Zastosowanie: płyta między blatem a wiszącymi szafkami kuchennymi (alternatywa dla płytek ceramicznych i paneli szklanych), element dekoracyjny ścienny (bary, restauracje, hotele), drzwi przesuwne, ozdobne ścianki działowe.

Fronty meblowe

Jest to kolejny produkt wytwarzany w technologii postforming. Bogaty wybór kolorów ułatwia zrealizowanie indywidualnych projektów. Szerokość wstęgi można dopasować do indywidualnych potrzeb zamówienia. Fronty stosuje się do drzwi szafek kuchennych czy meblowych, odbojnic (szpitale, przedszkola, szkoły, inne miejsca użyteczności publicznej), jako zabudowę do drzwi przesuwnych.

Laminaty dekoracyjne

Uzupełnieniem oferty produktowej firmy Biuro Styl są laminaty dekoracyjne. Kolekcja liczy 140 dekorów, w tym wzory jednobarwne, drewnopodobne, piaski, marmury, kamienie i fantazje. Nowością w kolekcji są laminaty barwione w masie, których rdzeń ma wybarwienie identyczne z warstwą wierzchnią, co pozwala na uzyskanie jednolitego wyglądu bez widocznych połączeń na krawędziach. Laminaty stosuje się jako materiał dekoracyjny na powierzchnie płaskie, na przykład ściany, blaty, lady, drzwi czy płyty dekoracyjne.

Parapety

Biuro Styl ma w ofercie także parapety:

• parapety wewnętrzne – wykonane w technologii postforming na bazie płyty wiórowej. Dostępne w ponad 140 kolorach laminatów, pozwalają nadać indywidualny charakter każdemu wnętrzu. Estetyczne wykończenie boków można uzyskać za pomocą obrzeży lub nakładek PVC,

• parapety wewnętrzne z noskiem – to odpowiedź na rosnące potrzeby rynku. Parapety są produktem trwałym, pozwalającym na efektowne wykończenie każdego wnętrza. Dodatkowo mają zastosowanie jako nakładka renowacyjna. Parapety z noskiem dostępne są w pełnej kolorystyce, łatwe w montażu i estetyczne.

Biuro Styl obsługuje rynek zarówno inwestycyjny, hurtowy, jak i detaliczny. Nieustannie poszukuje najnowszych rozwiązań oraz technologii, które pozwolą sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.biuro-styl.pl

 

Czym jest postforming?

Jest to proces gięcia laminatu, wymagający jego podgrzania wokół miejsca zamierzonego formowania:

• górna powierzchnia blatu pokryta jest laminatem,

• dolna powierzchnia zabezpieczona jest papierem przeciwprężnym,

• tylna krawędź pokryta jest obrzeżem melaminowym,

• miejsce zetknięcia laminatu z papierem przeciwprężnym zabezpieczone jest spoiną z kleju poliuretanowego.

ZNAJDŹ NAS: