Wnętrza biur i restauracji w duchu eko

Naturalne drewno coraz chętniej wykorzystywane jest nie tylko na podłodze, i ścianach, ale również na… sufitach. Jego użycie jest proste i funkcjonalne, gdyż w Polsce dostępne są modułowe, drewniane sufity podwieszane. Rozwiązanie przeznaczone do designerskich biur, restauracji i sklepów pozwala nie tylko uzyskać efekt wizualny, ale też przyjazną akustykę i czyste powietrze w pomieszczeniu.

2019-05-08 11:30:33

Drewniane powierzchnie w obiektach komercyjnych kojarzą się raczej z podłogą. Zabawa formą, kolorem i fakturą z powierzchni ścian i podłóg coraz śmielej przenosi się jednak nad głowy użytkowników. Dlaczego? Wnętrza biur i restauracji ciągle muszą wywoływać efekt WOW. Ale jednocześnie równie ważne jak design stają się ekologia i przyjazność pomieszczeń w kontekście samopoczucia.

Drewno wycisza i to dosłownie

Naturalny materiał wygrywa więc z klasycznymi białymi sufitami podwieszanymi, bo wywołuje emocje: ociepla wnętrza, a nawet wprowadza nutę luksusu. – Pozwala uzyskać atmosferę domowych pomieszczeń, która jest dziś pożądana przez inwestorów w biurach i restauracjach – przyznaje architekt Anna Baczkowska, menedżer ds. technicznych w firmie Armstrong. Drewniane sufity podwieszane pozwalają projektantom „poszaleć”, gdyż dostępne są w ponad 7 odcieniach – od jasnych (jesion, bambus, klon), po ciemne (wiśnia lub orzech amerykański). Ciekawy efekt wizualny nadaje sufitom również perforacja. Naniesienie otworów – od tych naprawdę mikro, po spore wycięcia okrągłe lub prostokątne – pozwala zaskoczyć wizualnie, ale i akustycznie (pochłanianie dźwięku na poziomie aż do alfa w = 0,80).

– Od strony technicznej drewniane płyty nie różnią się niczym w stosunku do klasycznych białych, mineralnych sufitów. Są montowane na ruszcie nośnym, więc zapewniają szybkość prac i łatwość dostania się do urządzeń technicznych i instalacji ponad powierzchnią sufitu – wyjaśnia Anna Baczkowska. Możliwe jest również łączenie z sufitami mineralnymi i metalowymi, a nawet elementami sufitów pływających, takimi jak panele Baffles i Canopy, aby stworzyć wyjątkowe wnętrza.

Drewno wpisuje się w trend ekologii i circular economy. Sufity drewniane Armstrong mają w swoim składzie 90-proc. poziom składników z recyklingu i w 100% podlegają ponownemu przetworzeniu. Zapewniają też najlepszą jakość powietrza w pomieszczeniach dzięki ultraniskiemu poziomowi emisji lotnych związków organicznych (VOC) – na poziomie A+.

ZNAJDŹ NAS: