Stuletnie doświadczenie w obróbce i przetwarzaniu drewna

Sklejka znajduje zastosowanie w różnych sektorach przemysłu – od budownictwa po przemysł stoczniowy, meblowy czy kolejowy.

2018-07-27 16:42:59

Sklejka-Eko prowadzi działalność produkcyjną i handlową związaną z wykorzystaniem surowca drzewnego. Działalność produkcyjna firmy już od ponad wieku jest związana z produkcją wysokiej jakości sklejki dla odbiorców krajowych i zagranicznych. Sklejka-Eko oferuje swoje wyroby dla przemysłu meblowego, opakowaniowego, samochodowego, kolejowego, branży budowlanej, stolarki wewnętrznej i zewnętrznej. Gwarancją jakości wyrobów może być fakt, że połowa produkcji firmy jest eksportowana na wymagające rynki Skandynawii i Europy Zachodniej.

Firma Sklejka-Eko specjalizuje się w produktach pełnoformatowych i przetworzonych na bazie sklejki wytwarzanej z drewna iglastego (sosna) i liściastego (brzoza, olcha, buk). Sklejka produkowana jest w czterech gatunkach klas jakości (E I, II, III, IV) i od nich zależy zastosowanie w poszczególnych segmentach rynku.

Obecnie można rozróżnić kilkanaście rodzajów sklejek, wśród nich między innymi:

Sklejka szalunkowa – wodoodporna sklejka, dwustronnie oklejona folią fenolową z zabezpieczonymi wąskimi płaszczyznami. Z powodzeniem stosuje się ją w budownictwie  do deskowań wielokrotnego użytku oraz w budownictwie konstrukcji żelbetonowych.

Sklejka przeciwpoślizgowa – oklejona folią fenolową z obu stron, przy czym jedna strona ma powierzchnię antypoślizgową. Jest stosowana w transporcie samochodowym, szynowym, w budownictwie (rusztowania, pomosty, podesty komunikacyjne) oraz na przykład przy budowie scen estradowych.

Sklejka z folią aluminiową – aluminium stanowi jedną ze środkowych warstw sklejki (najczęściej jest to trzecia warstwa). Jest stosowana głównie do produkcji drzwi zewnętrznych. Warstwa aluminium zabezpiecza przed penetracją wilgoci do wnętrza drzwi i chroni konstrukcje przed odkształceniami.

Sklejka elewacyjna – nowość na polskim rynku. Jest to produkt kryjący fasady budynków. Sklejka ta nie jest szkodliwa dla środowiska, a jej zalety to trwałość i estetyczny wygląd.

Sklejka meranti – wodoodporna sklejka z ciekawą kolorystyką (czerwień, jasnożółty, ciemnożółty). Ze względu na walory estetyczne stosowana w stolarstwie (drzwi, futryny, parapety, schody), budownictwie, meblarstwie, przy produkcji jachtów, opakowań do cygar itp.

Sklejka elewacyjna strukturyzowana – wodoodporna, wykonana z drewna sosnowego, poddawana procesowi szczotkowania. Wszystkie jej rodzaje można barwić, olejować i lakierować ogólnodostępnymi środkami.

Sklejka laserowa – suchotrwała sklejka o pełnej i zwartej budowie, wykorzystywana do produkcji wykrojników stosowanych w przemyśle papierniczym i do produkcji opakowań papierowych.

Firma Sklejka-Eko to przedsiębiorstwo z wieloletnią tradycją, wciąż jednak poszukujące nowych, doskonalszych rozwiązań dla swoich produktów. W ofercie firmy jest szeroka gama rozwiązań – poza sklejkami wysokiej jakości Sklejka Eko zajmuje się także sprzedażą płyt (stolarskich, pilśniowych, wiórowych, OSB, HDF/MDF), ma również pełne zaplecze techniczno-laboratoryjne.

Sklejka czyli…

Płyta sklejona z nieparzystej liczby fornirów, w których włókna w przylegających do siebie warstwach przebiegają pod kątem prostym. Można także zastosować inną konstrukcję, na przykład wszystkie warstwy przebiegają równolegle względem siebie, dzięki czemu uzyskujemy większą wytrzymałość na zginanie.

ZNAJDŹ NAS: